O Kancelarii

Kancelaria

Kancelaria Stanek powstała w 2010 r. Od 2015 r. prowadzona jest jako kancelaria radcy prawnego. Od początku niezmienne były nasze specjalizacje: prawo IT oraz tworzenie i negocjowanie umów w biznesie.

Zespół

Igor Stanek, radca prawny

Specjalizuje się w prawie umów. Ma bogate doświadczenie w tworzeniu i negocjowaniu kontraktów, szczególnie w branży IT. Zanim został prawnikiem, przez wiele lat amatorsko zajmował się programowaniem i tworzeniem stron internetowych. Dzięki temu doświadczeniu z łatwością pojmuje istotę projektów IT realizowanych przez Klientów Kancelarii. Jest także certyfikowanym mediatorem.

Wojciech Czarniecki, radca prawny

Praktykuje od 2006 r., jako radca prawny od 2013 r. Specjalizuje się w prawie umów. Opracował i pomagał w negocjacjach wielu umów. Od lat związany z IT. Doskonale zna i rozumie problemy branży. Dzięki bogatemu doświadczeniu potrafi zaproponować klientowi satysfakcjonujące rozwiązanie, a później szybko i rzeczowo je zrealizować. E-commerce, outsourcing personelu IT, umowy B2B, prawo własności intelektualnej, prawo pracy, ochrona danych osobowych - w tych zagadnieniach pomaga z sukcesami od wielu lat. Nie są mu obce problemy i obowiązki związane z bieżącym funkcjonowaniem spółek handlowych, jak również nieco bardzo skomplikowane kwestie przekształceń i optymalizacji. Nie będzie zaskoczony i nie umkną jego uwadze kwestie związane z dofinansowaniami unijnymi i zamówieniami publicznymi.

Szymon Bogacz, aplikant radcowski trzeciego roku

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od początku swojej praktyki zawodowej związany z prawem nowych technologii. Pierwsze szlify zdobywał jako członek wewnętrznych działów prawnych średnich i dużych spółek działających w branży IT, e-commerce i telecom. Specjalizuje się w prawie umów, ze szczególnym uwzględnieniem kontraktów IT. Nie są mu obce również zagadnienia związane z prawem spółek handlowych oraz ochroną danych osobowych. Wielokrotnie uczestniczył w przygotowywaniu i negocjowaniu umów wdrożeniowych, serwisowych i outsourcingowych, jak również w przeprowadzaniu audytów umów licencyjnych weryfikujących zakres uprawnień związanych z oprogramowaniem. Na co dzień doradza Klientom Kancelarii zarówno w ich bieżącej działalności operacyjnej, jak również w przekrojowych projektach interdyscyplinarnych. Po godzinach nieustraszony łowca winyli.

Sylwia Durka, radca prawny, zewnętrzny ekspert prawa podatkowego

Na co dzień zajmuje się obsługą podatkową podmiotów z branży IT, e-commerce oraz finansowej. Doświadczenie zdobywała m.in. w jednej z wiodących międzynarodowych firm consultingowych. Doradza w zakresie podatków przy projektach restrukturyzacyjnych, tworzeniu struktur holdingowych i innych kwestiach korporacyjnych. Udziela wsparcia w identyfikowaniu ryzyk podatkowych w związku z planowanymi transakcjami. Zajmuje się także doradztwem w zakresie wyboru optymalnej podatkowo formy prowadzenia działalności. Poza tym świadczy kompleksową pomoc przy wdrażaniu podatkowych ulg na innowacje - ulgi B+, IP Box, 50% kosztów uzyskania przychodów dla twórców.

Klienci

Klientami Kancelarii są przede wszystkim spółki działające w branży IT - producenci oprogramowania, dostawcy usług informatycznych. Obsługujemy zarówno małych przedsiębiorców, jak i podmioty dysponujące kilkusetosobowym personelem.

Dlaczego Warto

Szukając pomocy prawnej macie Państwo wybór spośród wielu kancelarii. Wybór trudny, bo jakości usług prawnych nie da się ocenić z góry. Chcemy ułatwić Państwu wybór. Oto, co uważamy za swoje atuty.

  • Efektywność jest priorytetem. Zapewniamy Państwu działające, kompletne rozwiązania.
  • Rozumiemy Państwa biznes. Zwracamy uwagę nie tylko na kwestie prawne, ale przede wszystkim na uwarunkowania biznesowe.
  • Jesteśmy skrupulatni. W prawie ważne są szczegóły, a my o nie dbamy.
  • Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Szybka i sprawna komunikacja to jeden z naszych priorytetów.